Barış Sokak 7/A Keçiören/Ankara
0312 322 32 34 - 0544 327 32 34
info@sancakhaliyikama.com

Ufuktepe Koltuk Yıkama

0312 322 32 34

Ufuktepe Koltuk Yıkama

Profesyonel temizlikte Ufuktepe koltuk yıkama firmamız güçlü ekipman ve uzman kadro artılarıyla hizmet vermektedir.

Koltuk Yıkama Makinesi

Koltuk yıkamak için bir makineye ihtiyaç vardır ve firmamızda kumaş yapısına zarar vermeyen, doğru deterjanla mükemmel sonuçlar çıkaran cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazların kendi içinde türleri olmakla beraber, ihtiyaca göre değişen biçimde makine uygulaması yapılabilir.

Kirlenen koltuklarınız elle temizlendiği zaman lekeleri çıkarmada yetersiz kalabilir. Bu halde lekeli bölüme derinlemesine bir yıkama ve kurulama yapacak makine müdahale eder. Fakat makine ile koltuk yıkama sınırlı şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Kumaşların hemen eskimemesi için dışarıdan müdahale sınırlı olmalı, çok gerekli zamanlarda koltuklar yıkatılmak üzere makine ile işleme verilmelidir. Senede en çok 3 kere yıkama olması önerilir.

Kumaş Koltuk Temizliği Ve Deri Koltuklar

Deri koltukların temizliği kumaş koltuk temizleme işlemlerine göre daha kolay olabilir. Çünkü yüzeyindeki emicilik oranında farklılık vardır. Deri koltuklarda yüzeydeki bir kirin iç kısımlara işlemesi zordur. Kumaş koltuk türlerinde bu kolayca meydana gelir.

Deri koltukları belirli aralıklarla toz alarak ve silerek hızlıca yeni ve temiz görüntüye kavuşturabilirsiniz. Fakat kumaş koltuklardaki bir kiri çıkarmak çok daha zordur. Elle yapılan müdahaleye rağmen makine ile temizlik gerekebilir. Kumaşlar emici özellikte olduğu için lekeyi içerisine çeker. Bazı kumaş türlerinde leke emiciliği gecikebilir. Bu tür istisnalar da vardır.

Kumaş koltuklarınızın temizliğini uzun süre muhafaza etmek için örtü etkili ve pratik çözümlerden biridir. Oturma alanlarında dekorasyona ve koltuk rengine uyan bir örtü ile koltuklarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Bu şekilde sık yıkama ihtiyacı ortadan kalkar. 

Ufuktepe Koltuk Yıkama Fiyatları

Koltuklarınızın kaç tane olduğu ve yıkamada yapılacak işlemler, hangi mesafede hizmet alındığı gibi ayrıntılar Ufuktepe koltuk yıkama fiyatları açısından önemlidir. Koltuk temizliğinde zor çıkan lekeler için yapılan işlemler farklı olabilir. Çekyat, L koltuk, ikili koltuk takımı, tekli koltuklar gibi çeşitler için başvuru yapabilirsiniz. Otel lobi koltukları, iş yeri ofis koltuğu gibi çeşitlere yönelik de kapsamlı hizmetler veriyoruz.

Çekyat Temizliği Nasıl Yapılır?

Oturma, yatma ve depolama alanı olması bakımından çok işlevsel bir özelliğe sahip olan çekyatları temizlerken bazı işlem basamakları takip edilmektedir:

  • Öncelikle çekyatın kolları de monte işlemleri ile çıkarılır
  • Alt kısımda depo alanı varsa bu bölüm temizlenir ve üst kısımdaki toz alınır
  • Çekyat kumaşına göre bir temizleme ilacı hazırlanır.
  • Makine ile tozu alınan çekyat yıkanır ve iki kere bu işlem yapılır.
  • Durulama aşamasında köpük kalmayana kadar su ile işlem yapılır.
  • En son kurulama ile işlemler tamamlanır. Kontroller edilerek kenardaki bölümler de temizlenerek takılır.

Mürekkep Lekesine Nasıl Müdahale Edilmeli?

Kalemlerden çıkan mürekkep izleri koltukta zorlayıcı lekeler bırakabilir. Bu gibi hallerde öncelikle lekeli olan kısmı kuru bir havlu peçeteyle dağıtmadan silin.  Sıvı çamaşır deterjanı ile koltuktaki lekeli kısmı süngerle yıkayın ve durulayıp kurulayın.

Koltuktaki Çamur Lekesine İlk Müdahale

Koltuklardaki çamur lekeleri ayak izleri gibi nedenlerle olabilir. Bu hallerde çamura yapılacak ilk müdahalenin önemi büyüktür.  Koltuk çamur lekesini çıkarmak için ıslaklığın geçmesini bekleyiniz. Bu ıslaklık kuruduğu zaman hafifçe pürüzlü kısımları alarak atınız. Kuru bir fırça yardımıyla çamurlu kısımları süpürerek toz izi kalmasını sağlarsınız. Bu kısmı da ıslatmadan silebildiğiniz- yok edebildiğiniz kadar ederek temizlemeniz gerekir. Yani çamur lekesini ıslatmadan en temiz hale getirmek önemlidir. En son kalan lekeyi de bulaşık deterjanı vs. ile silebilirsiniz. Geçmeyen lekelerde firmamız gereken yıkama hizmetini verecektir.