Barış Sokak 7/A Keçiören/Ankara
0312 322 32 34 - 0544 327 32 34
info@sancakhaliyikama.com

Aşağı Eğlence Halı Yıkama

0312 322 32 34

Aşağı Eğlence Halı Yıkama

Ankara Keçiören Aşağı eğlence halı yıkama firmamız, kapsamlı teknolojik aletleri ve uzman personeliyle sizlere hizmet vermektedir.

Halı Yıkamada Doğru Deterjanın Önemi

Halı temizliği yapılırken en önemli ayrıntılardan biri kullanılan deterjanlardır. Hem elde yıkamada hem de makine yıkamalarında halı türlerine özel bir deterjan kullanılmalıdır. Yani halının kendi yapısına zarar verme riski olan her türlü durumdan kaçınmak gerekir.  Çamaşır suları gibi sert kimyasal içeren deterjanlardan uzak kalmak şartıyla halılarınız temizlenmekte ve hijyenik hale getirilmektedir.

Halılarınız yanlış malzemelerle yıkanırsa, yapısında renk değişimi, malzeme hasarı gibi durumlar oluşabilir. Bu nedenle olabildiğince doğal malzemeler kullanılmalıdır. Evde kendi temizleyen kullanıcılar da Arap sabunu gibi doğal içeriklerle temizlik sağlamalıdır. Makinede yıkamalarda da makine türüne ve halıya özel sıvı kullanılmaktadır.

Temiz Halı Nasıl Anlaşılır

Bir halının temizliği dip kısımları ve genel kokusundan belli olur. Halıları kendiniz evde süpürdüğünüzde en dip kısımlarında toz ve kir birikintileri kalacaktır. Hatta bu durum evde temizlemede bazen yüzeysel bir işlem yapılmışsa da görülebilir. Makinede temizliğin en önemli artılarından biri en dip kısımlardan hijyen sağlanmasıdır. Halının alt kısmında bir açıklık, rengin ortaya çıkması bariz göstergeler olacaktır. Halı kırmızı renkteyse koyulaşma ve kahverengi tona döndüğünde kirlenmiş, başlangıç aşamasındaki kırmızı rengi bulunca da temizlenmiş demektir.

Halıların temiz olması ile renginin solması farklı bir değerlendirmedir. Bir halıyı makinede yıkarken derinlemesine temizlik olabilir fakat rengi yanlış bir uygulama yapıldıysa sola da bilir. Eski halılarda bu duruma rastlanma ihtimali daha çoktur. Aşağı eğlence halı yıkama firmamız halılarınızın sınıflandırması ve hasar durumu konusunda da beklentilerinizi karşılar.

Halıların Ömrünü Kısaltan Durumlar

Halılar makinede ya da el üretimi fark etmeksizin çok sık temizlenmemesi gereken eşyalardır.  En fazla senede iki kere temizlik yapılması gerekir. Bundan fazla makinede temizleme yapılırsa yıpranma ve kullanım ömründe kısalma görülebilmektedir. Halılarınızın lekeli olan bölümlerini lokal olarak temizleyebilir ve bazı önlemler alabilirsiniz.

Bebek ve evcil hayvan olan yerlerde halılar çok sık kirlenir. İş yerlerinde kullanılan halılar da bu kapsama alınabilir. İş yeri halı yıkamasında halfleks gibi daha ince ve dayanıklı türde halılar bu açıdan artı olacaktır.  Sık kirlenen bebekli hayvanlı evlerde de örtü serilebilir. Dekorasyon açısından beklentiniz neyse buna göre işlem olabilir.