Barış Sokak 7/A Keçiören/Ankara
0312 322 32 34 - 0544 327 32 34
info@sancakhaliyikama.com

Tepebaşı Koltuk Yıkama

0312 322 32 34

Tepebaşı Koltuk Yıkama

Dekorasyon özelliği ve konfor sağlamasıyla bilinen koltuklar kirlenebilir.  Temizliğinin yapılması için Tepebaşı koltuk yıkama firmamıza talepte bulunabilirsiniz.

Koltuk Yıkamada Kullanılan İlaçlar Nasıl?

Koltuk yıkama işlemlerinde ekibimiz profesyonel bir bakış açısına sahiptir. Koltukların hangi kumaş yapısında oldukları, ilaç kullanımında belirleyici olacaktır. Yıkamayı yapan makinede kullanılan temizleyici, hassas ve zararsız bir malzeme karışımından oluşur. Derinlemesine temizlik yapıldığı esnada yapısal anlamda zarar vermeden ilaç yüzeye uygulanmaktadır.  Makinedeki temizleyici parçalar da aynı şekilde koltuk kumaşına zarar vermez, hasara neden olmaz.

Koltukta Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Koltukta yemeklerden dolayı veya doğrudan yağın dökülmesi neticesinde ağır lekeler olabilir.  Yağ lekesi en can sıkıcı lekelerden biridir ve deterjansız geçmesi epey zordur. Koltuklarınızın tamamına yakını yağ lekesiyle kaplı değilse kendi imkanlarınızla lekeyi çıkarmak istersiniz. Yıkama zamanı gelen koltuklarda Tepebaşı koltuk yıkama firmamız ideal seçenek olacaktır. Fakat senede iki kereden fazla yıkatılmaması önerilir. Evde yağ lekesini çıkarmak için öncelikle yağlı olan alanda tuz ve kuru bezle yüzey lekesi alınabilir. Tuzun yağı emici özelliği bilinen bir durumdur ve bunu yapabilirsiniz. İkinci olarak da sünger bezin üzerine bulaşık deterjanı ekleyip bir miktar karbonat ve sirke de koyarak hafifçe yağlı alana sürebilirsiniz.

Karbonat ve sirke doğal temizleyicilerdir ve zor lekelerin geçmesinde etkileri vardır. Bulaşık deterjanı ile beraber bu etki daha da artacaktır. Koltuklarınızda yağ lekesini çıkarmak için erken müdahale yapılmalıdır.

L Koltuk Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Salonlarda en sık kullanılan koltuk türlerinden olan L koltuklar harfe benzeyen şekilleri nedeniyle sık biçimde rastlanmaktadır. Geniş bir yapısı olduğu için L koltuklar çok kişiye konforlu bir oturma alanı sağlar. Büyük koltukların temizlenmesi için koltuk yıkama firması başvurularınıza hızlı şekilde yanıt veriyoruz. Gün içerisinde belirlenen bir saatte yerinde yıkama yapılarak yenilenmiş koltuklarınıza kavuşabilirsiniz. L koltuk yıkamasında şu işlemler gerçekleşmektedir:

  • Koltuk parçalarında yıkanacak bölümler sökülür
  • Yüzeydeki toz alınır ve görünürdeki kirler ön temizlikle yok edilir.
  • Yıkama yapılır. Birinci yıkamada ilk kirleri alınan koltuklar ikinci yıkamada derinlemesine şekilde temizlenir.
  • Köpürtülen koltuklar bir süre bekletilir ve ardından durulama işlemi gerçekleşir.
  • Kurutma işleminden sonra kontroller yapılır.
  • Sökülen parçalar varsa yeniden eski haline getirilir.

 Koltukların Ömrünü Uzatan Öneriler

Koltuk ömrünü uzatan yöntemler denince ilk akla gelen şey örtü sermektir. Çok basit ve yaygın bir yöntem olan örtü kullanımı, koltuk yüzeyine doğrudan teması engeller. Bu da yıpranma sürecini geciktirmektedir. Koltuğunuza doğrudan temas demek ter, kir ve bakterilerin de doğrudan teması anlamına gelir. Bunu engellemek için sürekli temizleyeceğiniz bir örtü kullanabilirsiniz.

  • Koltuklarınızın ömrü için güneş ışınlarına karşı önlem almanız diğer önemli kriterdir. Güneşin renk değiştiren ve yıpratan etkisi koltuklarda da geçerlidir. Birkaç kereden bir şey olmaz elbette ama sürekli güneşe maruz kalan bir odada koltuklarınızı muhafaza etmeniz önemlidir.
  • Koltuklarınızı çok sık yıkatmamanız önemli diğer ayrıntıdır. Makine ile sık işlem gören koltuklar diğer koltuklara göre daha hızlı yıpranmaktadır. Koltuk yıkamaiçin başvurularınız bu açıdan her kirlenmede olmamalıdır.
  • Koltukları açık havada bekletmemeniz gerekir. Bazı ev ve iş yerlerinde balkon keyfi için dışarı çıkarılan koltuklar hızla yıpranmaya başlar. Çünkü sabah nemi, güneş, hava değişimleri koltukların kumaşlarında gerilimlere neden olur.

Teknolojik açıdan size en iyi koltuk temizleme firması hizmetlerini sunmak istiyoruz. Bu amaçla kullandığımız makineler ve hizmet aşamaları konusunda titiz davranıyoruz. Soru ve görüşleriniz olduğunda bizle iletişime geçebilirsiniz.